Bakan Arslan Açıkladı: 'AKK Kalkıyor'

Adil kullanım kotası kalkacak mı? AKK olarak bilinen Adil kullanım kotası için Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, 7 Şubat dünya İnternet günü programı kapsamında açıklamalarda bulundu. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, tarafından yapılan açıklamalar şu şekilde;

Bakan Arslan Açıkladı: 'AKK Kalkıyor'

Adil kullanım kotası kalkacak mı? AKK  olarak bilinen Adil kullanım kotası için Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, 7 Şubat dünya İnternet günü programı kapsamında açıklamalarda bulundu. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, tarafından yapılan açıklamalar şu şekilde;

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan 7 Şubat dünya internet günü programında konuştu. Türkiye'de en çok kullanıcılar tarafından sıkıntı yaşanan internetteki Adil kullanım kotası(AKK)  hakkında açıklamalarda bulunan Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Bu uygulamanın kaldırılmasına ilişkin çalışmaların devam ettiğini Mayıs ayından itibaren Bu uygulamanın kademeli olarak yavaş yavaş kalkacağının müjdesini verdi.

LİMİTSİZ OLSADA KOTA VAR

Ülkemizde internet kullanıcıları tarafından en çok sıkıntı yaşanan uygulamaların başında gelen Adil kullanım kotası uygulaması  aracı firmalar tarafından satış esnasında” limitsiz” internet adı altında satılıyor olsa da yapılan tarifeye göre kota aşımını geçtikten sonra kullanıcının hızı bilindiği üzere yardan yarıya düşüyordu. Yaşanan bu hız düşmeleri ise internet kullanıcıların en büyük sıkıntıları olmuş durumdaydı.

Internet kullanıcıların bir ay süre zarfı içinde kendilerine verene Adil kullanım kotasını geçmeleri halinde hızları otomatik olarak 3Mbps’e düşüyor. Kullanıcıların girecekleri, dolaşacakları sayfalarda ağırlaşmalar nedeniyle hızlarda problemler yaşanmaya başlıyordu.

"2018'DE KALKACAK"

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, artık internet, özgürlük alanı ve ekonomik pazar olmasını  nedeniyle dünya genelinde aktif olarak kullanılan bir sistemdir. Bizim ülkemizde ise güvenli internet uygulaması adı altında geçiş süremiz 2010 yılında başlamıştır. Artık internet bir "araç" olmaktan çıkmış durumda. Bizlerde ülkemizde kullanıcıların yaşamış olduğu adil kota sıkıntısına aşmak için Mayıs ayından itibaren çalışmalarımızı tamamlayarak en geç 2018 sonu itibariyle Bu uygulamayı kaldırmayı hedefliyoruz açıklaması yaptı.

 

adil kullanım kotası bakan açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?