Başbakanlık O Kritik Atamaları Gerçekleştirdi!

Başbakanlık tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Milli Savunma bakanlıklarına ait atama kararları bugün Resmi Gazete'de yayımlandı.

Başbakanlık O Kritik Atamaları Gerçekleştirdi!

Başbakanlık tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Milli Savunma bakanlıklarına ait atama kararları bugün Resmi Gazete'de yayımlandı.​


ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI ATAMALARI

Başbakanlık tarafından buna göre, gerçekleştirilen atamalarda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bağlı olarak Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünde değişime gidildi. Tapu kadastro personel daire başkanlığına Başbakanlıkça gerçekleştirilen atamalarda Evren Dinçer, göreve gelirken Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nde Başmüfettişliğe ise Muhittin Soyvural getirildi. Tapu Kadastro Van Bölge Müdürlüğü'ne de Yücel Serdar'ın ataması gerçekleşti.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ATAMALARI

Resmi gazetede yayınlanan atama Bildirgesi ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Ortaöğretim Genel Müdürlüğü'ne Ercan Türk, yine Başbakanlık tarafından gerçekleşen atama ile birlikte ölçme değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne ise Bayram Çetin atandı. Milli Eğitim Bakanlığı'nda son olarak Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ise Aziz Gün göreve getirildi.

KÜLTÜR VE TURİZİM BAKANLIĞI ATAMALARI

Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne Başbakanlık tarafından Abdullah Kılıç,  yine Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı Yalova İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Şeref Tali atandı. 

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI ATAMALARI

Başbakanlık tarafından yapılan atamalarla birlikte diğer bir bakanlık olan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü yardımcılığına Ahmet İpek getirilirken,  Orman ve Su İşleri Bakanlığı Konya 4. Bölge Müdürlüğü'nde Birol Çınar göreve atandı.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI ATAMALARI

Son olarak Başbakanlık tarafından Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü yönetim kurulu üyeliğine Tümgeneral Gürsel Yüz, getirildi. Milli Savunma Bakanlığı ve  Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü  Personel Genel Müdür yardımcılığına ise Adem Arslan atandı.

Başbakanlık müsteşarı yardımcısı olarak görev yapan Mehmet Hamdi Yıldırım ise  Başbakanlık müşaviri olarak görev yapacak. 

 

başbakanlık atma resmi gazete
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?