2 Şehit Gözyaşları Arasında Memleketlerine Uğurlandı!

Türk sınırlarını ihlal etmeye başlayan DEAŞ terör örgütüne yönelik Suriye'de devam eden “ Fırat kalkanı harekatı” operasyonlarında şehit düşen 2 asker, Gaziantep havalimanında düzenlenen törenle memleketlerine gönderildi.

2 Şehit Gözyaşları Arasında Memleketlerine Uğurlandı!

Türk sınırlarını ihlal etmeye başlayan DEAŞ terör örgütüne yönelik Suriye'de devam eden “ Fırat kalkanı harekatı”  operasyonlarında şehit düşen 2 asker, Gaziantep havalimanında düzenlenen törenle memleketlerine gönderildi.


Suriye'de halen devam etmekte olan "Fırat kalkanı harekatı" operasyonunda deaş terör örgütü militanlarıyla girilen çatışmada şehit olan Piyade uzman çavuş Emin Güngör ve yine Suriye'nin El Bab, şehrinde devam eden operasyonlarda Rusya hükümetine ait bir savaş uçağının kazaen  vurduğu binada yaralanan piyade uzman çavuş Sedat Atalay’ın cenazeleri yapılan törenle birlikte memleketlerine uğurlandı.

Rus uçakları tarafından kazaen  vurularak yaralı bir şekilde hastaneye kaldırılan ve tedavi gördüğü hastanede şehit düşen piyade uzman çavuş Sedat Atalay(26) Memleketi olan Erzurum’a gönderilirken, yine Suriye'de deaş militanları ile girilen çatışmada şehit düşen 40 yaşındaki piyade uzman çavuş Emin Güngör’ün naaşı ise Denizli'ye gönderildi. 

GAZİANTEP VALİSİ KATILDI

Gaziantep'te Erzurum şehidi uzman çavuş Emin Güngör ve Denizli şehidi Sedat Atalay'ın törenine 5. Zırhlı Tugayı Komutanı Tuğgeneral Ali Ekiyor,  Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Bazı siyasi partilerin temsilcileri, şehit düşen askerlerin yakınları ve kurum amirleri ile müdürler  katıldılar.

GÖZ YAŞLARI SEL OLDU

Suriye şehitlerinin Türk bayrağına sarılmış olan naaşları, beraber yürüdükleri yolda yemin ettikleri silah arkadaşlarının omuzlarında Türk Hava Kuvvetleri'ne ait uçağa  taşındı. Şehit yakınlarının feryatları ve gözyaşlarının yükseldiği törenden sonra şehit cenazeleri ise memleketlerine doğru uçakla yola çıktı.

suriye şehit asker
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?