İstenmeyen Mesajlara Büyük Cezalar Yolda!

Gümrük ve Ticaret bakanlığınca daha önceden açıklanan “ İstenmeyen ticari İleti” mesajları için ağır cezalar gelmeye devam edecek. “İstenmeyen ticari İleti” SMS’lere geçtiğimiz yıl sadece 8 milyon civarında bir cezai işlem uygulandı.

İstenmeyen Mesajlara Büyük Cezalar Yolda!

Gümrük ve Ticaret bakanlığınca daha önceden açıklanan “ İstenmeyen ticari İleti” mesajları için ağır cezalar gelmeye devam edecek. “İstenmeyen ticari İleti” SMS’lere   geçtiğimiz yıl sadece 8 milyon civarında bir cezai işlem uygulandı.


Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte İnternet ortamında ve cep telefonları ile birlikte gönderilen SMS’leri “ İstenmeyen ticari İleti” için büyük cezalar gelmeye devam ediyor. Özellikle son yıllarda vatandaşı rahatsız eden  pazarlama ve tanıtım amaçlı gönderilen  mesajlar ile e-posta uygulamalarına yönelik başlatılan şikayetlerin 2016 yılından itibaren artmasıyla birlikte Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, bu konu hakkında çalışmalar yaparak son bir yıl içinde yasaklanmasına rağmen halen mesaj gönderen firmalar için toplamda 8 milyon para cezası kesti.


2016 yılında artarak devam eden pazarlama ve tanıtım amaçlı mesajını e-postaları gönderen firmalar yasaklanmasına rağmen “ istenmeyen icari İleti” gönderilerini devam ettikleri takdirde daha büyük cezai işlemlere tabi tutulacaklar öğrenildi.

SİZLERDE ŞİKAYETE DEBİLİRSİNİZ


Sizlerde  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın resmi internet sayfasının yanı sıra Ayrıca  e-devlet şifreniz ile de “ ticari elektronik ileti şikayet sistemi” üzerinden şikayetlerinizi yapabilirsiniz. Bu sistem üzerinden 2015 yılından bu zamana kadar toplamda 239 bin 901 şikayet yapıldı

sms ceza bakanlık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?