Türkiye'ye ABD'den Büyük Şok!

ABD den gelen istifa ile birlikte Türkiye büyük bir şok yaşadı. Türkiye için önemli bir isim olan Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn, istifa etti. Peki Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn neden istifa etti?

Türkiye'ye ABD'den Büyük Şok!

ABD den gelen istifa ile birlikte Türkiye büyük bir şok yaşadı. Türkiye için önemli bir isim olan Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn,  istifa etti. Peki Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn  neden istifa etti?

Amerika Birleşik Devletleri'nde Ruslarla yapmış olduğu görüşmelerin tartışma konusu olmasından sonra dikkatleri üzerine çekiyor ve Trump’un Başkanlık  görevine geldikten sonra Türkiye'nin istediği fetö elebaşı Fethullah Gülen'in Türkiye'ye iade edilmesi hakkında açıklamalar yaparak  bu terör örgütü başının Türkiye'ye iade edilmesini savunan Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn, dün gece ani bir kararla istifa etti.

TELEFON GÖRÜMESİ SONRASI İSTİFA ETTİ

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn’in Rusya'nın Washington Büyükelçisi olan Sergey ivanovic Kisiyak ile yapmış olduğu özel telefon görüşmesinden sonra çıkan iddialar üzerine görevini bıraktığı bildirildi.

Amerika Birleşik Devletleri'nin basınına yansıyan haberlerde ise Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn’in  istifa mektubunda şu ifadelere yer verildi;

“Bursa Büyükelçisi ile yaptığı telefon görüşmesi kapsamında farkında olmadan seçilen Bir başkan yardımcısını ve diğer görevlileri eksik bilgilendirdim. Ama bu işten sonra hem Başkan hem de Başkan yardımcılarından özür diledim ve onlarda özürlerimi kabul ettiler. Ancak ben istifa mı sunuyorum. Geldiğin konum itibariyle yapmış olduğum görevimden hem halkıma hem ülkeme hizmet etmekten hep onur duydum”

"FETÖ İADE EDİLMELİ"

İstifasını sunan Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn,  15 Temmuz darbe girişiminden sonra Türkiye'nin Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin iadesini talep ettiği fetö elebaşı Fethullah Gülen'in Ayrıca Türkiye'ye iade edilmesini gerektiğini de savunan isimlerin ilk sırasında yer almıştı.

abd türkiye istifa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?