Galaxy S7, Nougat Güncellemesine Kavuştu!

Samsung'un en çok tercih edilen telefonlarından olan Galaxy S7 için uzun zamandır beklenen Android 7.0 Nougat güncellemesi kullanılmaya son oldu. Galaxy S7 için son olan Android 7.0 Nougat, güncellemesinin ne gibi dezavantajları var?

Galaxy S7, Nougat Güncellemesine Kavuştu!

Samsung'un en çok tercih edilen telefonlarından olan Galaxy S7 için uzun zamandır beklenen Android 7.0 Nougat güncellemesi kullanılmaya son oldu. Galaxy S7 için son olan  Android 7.0 Nougat, güncellemesinin  ne gibi dezavantajları var?

Geçtiğimiz yıl Android telefonlar arasında en çok iyi bir performans sergileyen Samsung'un amiral gemisi olarak da bilinen Galaxy S7 için beklenen Android 7.0 güncellemesi kullanılmaya başlandı.

GALAXY S7 7.0 GÜNCELLEMEYE KAVUŞTU

Samsung Galaxy S7 de özellikle batarya sıkıntısı yaşayan kullanıcılar özellikle bu düşüşten dolayı çok memnun değillerdi. Yeni yapılan Android 7.0 güncellemesi ile birlikte özellikle kullanıcı arayüzünde iyileştirmeler yapılırken çoklu pencerelerinde performansı arttırılmış oldu. Ayrıca yeni modlar performans ile enerji tüketimini optimize ederek sisteme ekleniyor. Tabi ki bu yapılan işlemlerde yeni yükler çıkmasıyla beraber bu yükler yine bataryanın sırtına binmiş oluyor. Bu işlemlerden sonra yapılan batarya karşılaştırma testlerinde ise Galaxy S7 Android 7.0 ve Galaxy S7 Android 6.0 ile çalışan pil kullanım yüzlerinde yüzde 10’a varan bir süre farkı görünmekte.

YÜZDE 8 VE YÜZDE 10 FARK YARATIYOR

Bu batarya süre farkını açıklayacak olursak mesela bir Galaxy S7 modelinin güncelleme öncesinde ortalama kullanım süresi 397 dakika iken  güncelleme sonrasında ise bu süre toplamda 360 dakikaya düşmüş olarak görünüyor. Galaxy S7 Edge ise Ortalama olarak 430 dakika kullanım süresi sunulurken yapılan güncelleme sonrasında ise bu süre 390 dakikaya iniyor. kısacası Yapılan bu işlemlerden sonra Galaxy S7 serilerinin kullanım süreleri  yüzde 8 ve yüzde 10 arasında değişkenlik gösteriyor. 

samasung 7.0 güncelleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?