Kılıçdaroğlu, Grup Toplantısında Verdi Veriştirdi!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 16 Nisan'da yapılması planlanan anayasa değişikliği teklifinin iptal olması için Anayasa Mahkemesi'ne başvurma yasaklarını açıkladı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yapmış olduğu İşte o açıklamalar;

Kılıçdaroğlu, Grup Toplantısında Verdi Veriştirdi!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 16 Nisan'da yapılması planlanan anayasa değişikliği teklifinin iptal olması için  Anayasa Mahkemesi'ne başvurma yasaklarını açıkladı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yapmış olduğu İşte o açıklamalar;

16 Nisan'da oynanacak olan anayasa değişikliği için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu konuyu Anayasa Mahkemesi'ne götürmeyecek derinin dile getirdi. Cumhuriyet Halk Partisi grup toplantısında konuşan  Kemal Kılıçdaroğlu, almış olduğu kararı toplantıda bütün Cumhuriyet Halk Partililere duyurdu.

"AYM'YE GİTMEYECEĞİZ"

Genel Kurul toplantısında AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte Milliyetçi Hareket Partisi lideri Bahçeli'ye de seslenen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Sizlerin istediği televizyon kanalında, sizlerin istediği gazetecilerle, oturalım ve konuşalım” diyerek seslendi.

Grup toplantısında CHP lideri Kılıçdaroğlu, alınan referandum kararından sonra hiçbirşekilde Anayasa Mahkemesi'ne gitmeyeceklerini dile getirirken,“Yüce Divan nasıl halkın Divanıdır ve milletin divanıdır. Biz bunun için Anayasa Mahkemesi'ne gitmeyeceğiz” açıklaması yaptı.

"KENAN EVREN BİLE YAPMADI"


Genel Kurulu toplantısında Kemal Kılıçdaroğlu, Evet denildiği takdirde referandumda, hangi felaketlerle nasıl karşı karşıya kalacağımızı bilmemiz gerekli. Vatandaşın derdi başka bunların da tek derdi Başkan olacağım. Vatandaş borç batağında yüzerken, çocukları işsiz dolaşırken, emekliye aylığı yetmezken bu referanduma Hayır diyerek Birlikte Türkiye'ye aydınlığa çıkaracağız dedi. 20 Temmuzdan sonra başka bir darbe olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, bununla beraber OHAL kararı alındı ve binlerce insan hapislere atıldı. Yaklaşık 1 milyondan fazla aile mağdur edilirken, 12 Eylül darbesinde ihraç edilen öğretmen sayıları  3 bin 854 kişi iken, yapılan 20 Eylül darbesinden sonra ise bu rakam 30 bin 470  öğretmen olarak belirlendi.


Banka hesaplarına el konuldu. Yapılan bu işlemleri 12 Eylül'de Kenan Evren bile yapmadı diyen Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu, siyasi partilere verilen yasaya göre bir hoca istediği ve arzuladığı siyasi partilere hizmet verebilir. Sizler beğenmediğiniz bir üniversite hocasını kapının önüne koya bilirken biz ise onları her zaman el üstünde tuttuk. Sizlerin bu hocaları hangi gerekçeyle kapının önüne koyduklarınızı bir türlü anlamıyoruz.

AK PARTİ VE MHP'YE ÇAĞRI

AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım ve Milliyetçi Hareket Partisi genel lideri Bahçeli'ye Genel kurulda çağrı yapan Kılıçdaroğlu, istedikleri yerde ve istedikleri zaman hangi gazeteciyle olursa olsun konuşalım teklifinde bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yapmış olduğumuz çağrıya AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin nasıl bir cevap vereceği beklenmekte.

 

 

CHP kılıçdaroğlu ak parti mhp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?