İzmir'de Kuduz Vakası O Mahalleyi Karantinaya Aldırdı!

Bir kuduz vakası daha İzmir'in Aliağa ilçesinde yaşandı. İzmir'in Aliağa ilçesinde bulunan bir mahallede büyükbaş bir hayvanın kuduz hastalığından hayatını kaybetmesi üzerine Mahalle Karantina altına alındı.

İzmir'de Kuduz Vakası O Mahalleyi Karantinaya Aldırdı!

Bir kuduz vakası daha İzmir'in Aliağa ilçesinde yaşandı. İzmir'in Aliağa ilçesinde bulunan bir mahallede büyükbaş  bir hayvanın kuduz hastalığından hayatını kaybetmesi üzerine Mahalle Karantina altına alındı.

İzmir'in Aliağa ilçesinde bir mahalle yaşanan kuduz olayından dolayı giriş ve çıkışları yasaklandı. Alınan bilgiye göre İzmir'in Aliağa ilçesinde bir mahallede büyükbaş bir hayvanın kuduz hastalığından dolayı ölmesinden sonra mahalle karantinaya alındı.

İzmir'in Aliağa ilçesinde bulunan Karakuzu Mahallesi'nde bulunan özel bir işletmeye ait olduğu öğrenilen inek cinsi büyükbaş hayvanın ölmesinden  sonra, vatandaşlar Yaşanan bu ani ölümü İzmir Aliağa İlçe Gıda, ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerine bildirdiler. Olay yerine gelen Aliağa İlçe Gıda, ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, ölen büyükbaş hayvan üzerinde yaptıkları incelemelerden sonra kuduz mikrobuna rastlandığını söyledi. Yaşanılan kuduz oalyından sonra hemen harekete geçildi.


GİRİŞLER VE ÇIKIŞLAR YASAKLANDI

İzmir'in Aliağa ilçesinde bulunan Karakuzu Mahallesi'nde yaşanan kuduz olayından sonra, Aliağa İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, olayın yaşanmış olduğu  işletmenin bulunduğu 10 kilometre çapındaki alanı karantina altına aldılar. Daha önce de karantina altına alınan mahallede büyük ve küçükbaş hayvanları ise aşılama yapıldığı öğrenildi. Bu mahalleye hayvan girişlerinin ve çıkışlarının yasaklandığı ayrıca karantinanın ise bir müddet daha süreceği bilgisi verildi

kuduz izmir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?