Turkcell, 2 Milyon Lira İle Elektrik Şirketi Kuruyor!

Türkiye'nin en iyi GSM şirketlerinin başında gelen Turkcell, Enerji şirketi kuruyor. yıllardır Türkiye'de en iyi GSM şirketi olma özelliğini taşıyan Turkcell, elektrik enerjisi ticareti, Toptan ve perakende satış yapabileceği şirket kurmayı hedefliyor.

Turkcell, 2 Milyon Lira İle Elektrik Şirketi Kuruyor!

Türkiye'nin en iyi  GSM şirketlerinin başında gelen Turkcell, Enerji şirketi  kuruyor. yıllardır Türkiye'de en iyi GSM şirketi olma özelliğini taşıyan Turkcell,  elektrik enerjisi ticareti, Toptan ve perakende satış  yapabileceği şirket kurmayı hedefliyor.

Türkiye'de tüm firmalardan önce ilk sırada gelen Lider GSM operatörlerinden biri olan Turkcell,  enerji sektörüne girmeye karar verdi. Uzun yıllardır GSM şebekesini her yıl yükselterek kullanıcısına sunan ve milyonlarca kullanıcısı bulunan Turkcell, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bir  açıklama yaptı.

İşte Turkcell,  tarafından kamuyu aydınlatma platformu'na yapılan o açıklama…

Turkcell, Turktell şirketinin sermayesinin tamamına sahip olduğu şirketinin, işletme konusu olarak elektrik enerjisi ticareti, toptan ve perakende satışı olan yeni bir enerji şirketi kuracağını belirtildi.

Turkcell, girmeye düşündüğü enerji sektöründe iki milyon lira sermaye ile kurulacak olan söz konusu bu şirketin, ilan işlemi ve tescil işlemlerinden sonra faaliyet izni alması amacıyla ayrıca Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na lisans başvurusunda bulunacağı kaydedildi.

Türkiye'nin önde gelen GSM  firmalarından olan Turkcell,  Ayrıca Turktell’in  sermayesinin de yüzde yüzünü sahiptir.

turkcell elektrik şirket
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?