HDP'li Ferhat Encü Tutuklandı!

2 gün önce Tahliye edilen HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü, yeniden gözaltına alınarak tutuklandı. HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü, tahliye edildikten sonra İstanbul'dan Şırnak'ta gitmek için çıktığı uçak yolculuğunun sonunda Şerafettin Elçi havalimanında polis ekiplerince gözaltına alındı. Gözaltına alınan HDP Milletvekili Ferhat Encü, daha sonra savcılık tarafından verilen tutuklama yönündeki talebi ile birlikte yeniden ifadesi alındıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.

HDP'li Ferhat Encü Tutuklandı!

2 gün önce Tahliye edilen HDP Şırnak  Milletvekili Ferhat Encü, yeniden gözaltına alınarak tutuklandı. HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü, tahliye edildikten sonra İstanbul'dan Şırnak'ta gitmek için çıktığı uçak yolculuğunun sonunda Şerafettin Elçi havalimanında polis ekiplerince gözaltına alındı. Gözaltına alınan HDP Milletvekili Ferhat Encü, daha sonra savcılık tarafından verilen tutuklama yönündeki talebi ile birlikte yeniden ifadesi alındıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Silahlı terör örgütü üyesi olmak, örgüt propagandası yapmak gibi suçlardan 22 yıla kadar hapis istemi ile 2016 yılının 4 Kasım tarihinden beri tutuklu olarak yargılanan HDP Milletvekili, Ferhat Encü, kendisi hakkında Diyarbakır ve Şırnak mahkemeleri tarafından tahliye kararı verildikten sonra 15 Şubat çarşamba günü tahliye edilmişti.

SAVCI YENİDEN TUTUKLADI

Kocaeli Kandıra cezaevinden tahliye edilen HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü, tahliye edildikten 2 gün sonra İstanbul'dan Memleketi olan Şırnak yolculuk ettiği sırada Şerafettin Elçi havalimanında yeniden gözaltına alındı. Kendisi hakkında verilen tahliye kararına savcının yapmış olduğu itiraz ile yeniden yakalama kararı çıkartılan Encü, Polis ekipleri tarafından Cizre adliyesine götürüldü. Daha önceden yargılandığı Şırnak 2'inci ağır ceza mahkemesinin bir üst mahkemesi konumunda bulunan Cizre 1.'nci Ağır Ceza Mahkemesine sevkedilen HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü için tutuklanması yönünde çıkan karara birlikte savunması alındıktan sonra yeniden tutuklanmasına karar verildi.

hdp encü tutuklanma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?