Sedat Atilla ve Bakan Çelik Gündemi Değerlendirdi

Gündem üzerine açıklamalarını merakla beklediğimiz Gıda, Tarım ve Hayvancılık bakanı Faruk Çelik, gazeteci Sedat Atilla ile çalışma ofisinde bir ziyaret gerçekleştirdi ve gündeme dair ilgi çekici başlıklar ile ön plana çıkarılan çalışmaları bizlere sunmaya başladı.

Sedat Atilla ve Bakan Çelik Gündemi Değerlendirdi

Urfa haber ailesi olarak sizin için detaylı bir şekilde bu görüşmeyi masaya yatırdık ve analiz ederek, karşınıza çıkarmak istedik. Sedat Atilla’nın Esentepe üzerinde yer alan ofisine gelen Faruk Çelik (Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı), pek çok konuda önemli açıklamalarda bulundu ve bu açıklamaları da kendi gündemi dahilinde ön plana çıkardı. Yapılan açıklamalara göre, başta elektrik sorunu, DSİ destekli tarımsal sulama çözümü, Şanlıurfa üzerindeki okullar ile ilgili pek çok açıklama yapıldı ve üzerinde konuşuldu.

Elektrik Sorununa Köklü Çözüm Mü Geliyor?

Bakan Çelik tarafından yapılan açıklamada, elektrik sorunu ile ilgili ciddi yatırımların söz konusu olduğu görülüyor. Elektrik ve sulama ile ilgili ihtiyaçlara ve taleplere çözüm üretecek olan pek çok seçenek için plan yapıldığını belirten bakan Çelik, söz konusu sorunun referandum sonrası tamamen çözüleceği sinyallerini verdi. Bu sayede hem elektrik sorununa köklü bir çözüm getirilmiş olacak, hem de ihtiyaçlar dahilinde ön plana çıkarılan pek çok fırsat bulunacak.

DSİ’den Tarımsal Sulama Devri Başlıyor!

Devlet Su İşleri üzerinde yer alan tarımsal sulama hizmetini tamamen devir alarak yeni bir sulama sistemine gidileceğini açıklayan Bakan Çelik, bu konuda oldukça hızlı bir şeklide Şanlıurfa üzerinde bir cazibe sulama işi sunulacağını söylüyor. Ayrıca bu sorunun, elektrik sorunu ile de bağdaştığını ve tamamen farklı bir detay ile ön plana çıktığını da söyleyerek, problemlerin sırası ile halledileceğini organize ediyor. Bu işleri yapması için gerektiği taktirde ortalama olarak 30 adet müteahhit ile dahi çalışılabileceğinden bahseden Bakan Çelik, Caziba sulamasının artması yönünde yatırımların yapıldığından da bahsetti. Bu yüzden, Cazibe sulama merkezlerinin bir an içinde hızlanması gerektiğinin altını çizdi. Bakan Çelik, aynı zamanda sulama kanalı olan Atatürk Barajı’nın uzadığını ve sulamanın eksik kaldığını söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?