Mahkeme Cinayeti Katliam Olarak Gördü!

Anavatan Partisi eski milletvekillerinden Adnan Yıldız'ın eşi ve kızını öldürüldüğü gasp olayının mahkemesinde karar çıktı. 4 sanıktan 3'üne 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet verilirken, bir sanık ise beraat etti.

Mahkeme Cinayeti Katliam Olarak Gördü!

Anavatan Partisi eski milletvekillerinden Adnan Yıldız ile ailesi, 15 Nisan 2014 tarihinde İstanbul Bakırköy’deki evlerinin önünde, gasp amacıyla 2 kişinin silahlı saldırısına uğramıştı. Döviz bürosu sahibi olan ve evden çantasında yüklü miktarda parayla çıkan Adnan Yıldız’ın silahını çekmesiyle çıkan çatışmada, eşi Ferize Yıldız (58) ve kızı Betül Yıldız (35) ölmüş, oğlu Kamil Yıldız (32) ise yaralanmıştı. Saldırganlardan Mehmet Doğu Yeşilel (28) çatışma sırasında ölürken, diğer saldırgan Mehmet Beşir Artukoğlu ise yaralanmıştı. Artukoğlu ile azmettirici oldukları iddiasıyla Murat Tuymaz, İhsan Şimşek ve Oktay Güneş olaydan hemen sonra tutuklanmıştı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, 4 kişi hakkında kasten öldürme, kasten öldürmeye ve nitelikli yağmaya teşebbüsten dava açmıştı.

KATLİAM NİTELİĞİNDE

Hürriyet Gazetesinden Burcu Purtul Uçar'ın haberine göre, mahkeme heyeti, azmettirici iddiasıyla tutuklanan Murat Tuymaz’ın beraatına karar verirken Mehmet Beşir Artukoğlu, Oktay Güneş ve İhsan Şimşek'in ise, kasten adam öldürme suçundan ikişer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. 

Mahkeme heyeti, sanıklar hakkında, nitelikli yağma suçuna teşebbüsten 10 yıl 6 ay, Adnan Yıldız’ı öldürmeye teşebbüs suçundan da 18’er yıl hapis cezası verdi. 

Mahkeme heyeti, eylemin ‘katliam’ niteliğinde olduğu gerekçesiyle hiçbir cezada sanıklar lehine iyi hal indirimi uygulamadı.

anap katliam adnan yıldız
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?