Diyanet İşleri Başkanlığı 100 Memur Alacak! DETAYLAR...

Diyanet İşleri Başkanlığı memur alım ilanı yayımladı. 16 Mart 2017 tarihli yapılan duyuru ile birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı, bünyesindeki personel ihtiyacını karşılamak adına 100 kişilik taşra teşkilatına alımlar gerçekleştirecek. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanan ilanın detayları için haberimizi takip ediniz.

Diyanet İşleri Başkanlığı 100 Memur Alacak! DETAYLAR...

Diyanet İşleri Başkanlığı memur alım ilanı yayımladı. 16 Mart 2017 tarihli yapılan duyuru ile birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı, bünyesindeki personel ihtiyacını karşılamak adına 100 kişilik taşra teşkilatına alımlar gerçekleştirecek. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanan ilanın detayları için haberimizi takip ediniz.


Personel alımlarına devam eden kamu ve kuruluşlar adına Diyanet İşleri Başkanlığı,16 Mart 2017 tarihinde yayınlamış olduğu duyuruyla birlikte taşra teşkilatında çalışmak üzere 100 personel alımı gerçekleştirecek. 100 kişilik alım kontenjanları Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılırken, Gerçekleşecek olan sınav sonucuna göre de 100 kişilik alım kadrosu belirlenecek. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılacak olan giriş sınavı Ayrıca yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamadan oluşacaktır.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 100 personel alım ilanında hangi şartlar aranacak?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanan 100 personel alımı ilanında başvuracak adayların en az dört yıllık dini Yükseköğretim mezun okulunu  bitirmiş olmaları şartı aranacak. Erkek olan adaylar başvurularını yapabilecekler, 657 sayılı devlet memurları kanunu kapsamında 4/A maddesince çalışıyor olan adaylar, İhtisas kursu belgesine sahip olan adaylar ya da ilahiyat alanında doktora yapmış olan adaylar, Diyanet İşleri  Başkanlığı tarafından açıklanan 100 kişilik personel alım ilanına başvuruda bulunacak olan adaylardan sınavın müracaatlarının bitiş tarihi itibariyle Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 5 yıl görev yapma şartı arammış olacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanan 100 kişilik personel alımı ilanına  başvurular 20 Mart 2017 tarihinde başlayarak 31 Mart 2017 tarihinde son bulacaktır. 100 kişilik personel alımı ilanına başvuru saati 08.30'da başlayacak ve 16.30 itibariyle son bulacak. Başvuracak olan adaylar başvurularını,  Diyanet İşleri Başkanlığı merkezlerine yada Taşra teşkilatında bulunan bağlı il müftülükleri ya da Dini Yüksek İhtisas-Eğitim Merkezi müdürlüklerine şahsen başvurularını yapacaklar.

Diyanet İşleri Başkanlığı 100 memur alım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?