Osmanlı Bir Defa, Türkiye Her 10 Yılda Bir Yaşadı

AK Parti heyeti, mahalle mahalle gezerek 16 Nisan’ın önemini anlatmaya devam ediyor... AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Türkiye’nin darbelerden ve koalisyonlardan çok çektiğini belirtti, Osmanlı’nın Fetret dönemine işaret etti. Şahin, “Osmanlı tarihinde bir defa böyle bir dönem yaşadı. Ancak Türkiye parlamenter sistem nedeniyle her 10 yılda bir büyük acıları deneyimlemek zorunda kaldı” dedi.

Osmanlı Bir Defa, Türkiye Her 10 Yılda Bir Yaşadı

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Türkiye’nin darbelerden ve koalisyonlardan çok çektiğini belirtti, Osmanlı’nın Fetret dönemine işaret etti. Şahin, “Osmanlı tarihinde bir defa böyle bir dönem yaşadı. Ancak Türkiye parlamenter sistem nedeniyle her 10 yılda bir büyük acıları deneyimlemek zorunda kaldı” dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, İl Başkan Yardımcısı Mahmut Üner Özer, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güder 16 Nisan referandumu kapsamında Yeşilyurt’a bağlı Samanköy, Kendirli, Suluköy, Bindal, Karahan, Fatih, Duruldu ile Kuyulu mahallelerinde vatandaşlarla buluştu.

Ziyaretleri esnasında açıklamalarda bulunan AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güder, 16 Nisan’ın Türkiye için bir dönüm noktası olduğunu belirtti. 17 Nisan’da Türkiye’nin çok daha güçlü bir Türkiye’ye uyanacağını belirten Başkan Güder, mutlaka herkesin sandık başına gitmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

YA İSTİKRARSIZLIK YA İTİBAR!

Daha sonra söz alan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat da 16 Nisan’ın Türkiye için bir dönüm noktası olduğunu vurguladı. “Bu seçim ne muhtarlık ne belediye başkanlığı ne de milletvekili seçimi değildir” diyen Polat, şunları kaydetti:

“Bu seçim Türkiye’nin geleceğini teminat altına alacağımız bir seçimdir. Türkiye 90 yıldır parlamenter sistem ile yönetiliyor. Bu 90 yıllık sürece baktığımızda Türkiye’nin Özal ve AK Parti gibi istikrarlı dönemlerde büyüdüğünü görürüz. Çünkü bu dönemlerde güçlü hükümetler ve güçlü bir istikrar var. Ancak ne zaman Türkiye’de koalisyonlar hâkim olmuş, ülke gerilemeye başlamış. AK Parti 2002’den sonra Türkiye’ye büyük bir sıçrama yaptırmış. Ancak bunun mevcut yönetim sistemiyle alakası olmadığı aşikâr. AK Parti milletle olan güçlü bağıyla başardı. İşte 16 Nisan’da tam da bunu oylayacağız. 16 Nisan’da ya istikrarsızlık ya itibar diyeceğiz.”

BU ÜLKEYE EN ÇOK DARBELER KAYBETTİRDİ

Ziyaretler esnasında mahalle sakinlerine hitap eden AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise Türkiye’nin demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olduğunu ancak bu topraklarda demokrasinin hiçbir zaman tam anlamıyla kök salamadığını belirtti. Milletin iradesine ve demokrasiye sürekli darbe vurulduğunu dile getiren Şahin, “Bu ülkeye en çok darbeler kaybettirdi. Menderes’e oy verdik, irademizi sandığa yansıttık. Ne yaptıklarını hepimiz çok iyi biliyoruz. Yine rahmetli Özal aynı duygularla destek bulmuştu. Onu da zehirleyerek ortadan kaldırdılar” şeklinde konuştu.

MİLLİ İRADEYE NAMUSUMUZ GİBİ SAHİP ÇIKTIK

Ülkenin sıçrama yaptığı dönemlerde önünün sürekli kesildiğinin altını çizen Milletvekili Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu neye benziyor biliyor musunuz? Osmanlı en parlak döneminde bir Fetret devri yaşadı. Evet, Osmanlı belki tarihinde bir defa böyle bir dönem yaşadı ama Türkiye parlamenter sistem nedeniyle her 10 yılda bir büyük acıları deneyimlemek zorunda kaldı. Geriye dönüp baktığımızda ise son 15 yıldır ilk defa milletin iradesine namusu gibi sahip çıkan bir hükümet görürsünüz. Dolayısıyla şunu çok net olarak bilmelisiniz ki, bu seçim sadece ve sadece milletin seçimidir. Sizler ya fetret dönemlerini tarihe gömeceksiniz ya da gelecek nesillere standartları yüksek bir Türkiye bırakacaksınız.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?