Romanya'da Bakan Lorin İstifa Etti!

Romanya'da Ticaret Bakanı görevinden istifa etti. Romanya hükümetinin yolsuzlukla mücadeleyi engellediği için çıkarılan kararnameye protesto eden Romanya Ticaret bakanı lorin Jianu, İstifa ederek görevini bıraktı.

Romanya'da Bakan Lorin İstifa Etti!

Romanya'da Ticaret Bakanı görevinden istifa etti. Romanya hükümetinin yolsuzlukla mücadeleyi engellediği için çıkarılan kararnameye protesto eden  Romanya Ticaret bakanı lorin Jianu, İstifa ederek görevini bıraktı.

Dünya basınında  ilk sayfa olarak yayınlanan haberde Romanya Ticaret Bakanı lorin Jianu,, mevcut hükümetin almış olduğu yolsuzlukla mücadele yasasındaki değişikliği protesto etmek amacıyla görevinden istifa ettiği açıklandı.

Romanya Ticaret bakanı lorin Jianu, perşembe günü almış olduğu kararla Bakanlık görevinden ayrıldığını resmen duyurdu. Romanya hükümetinin almış olduğu yolsuzlukla mücadele Yasası'ndaki değişiklik kararından sonra bakanlık görevini bırakan lorin Jianu,” alınan bu karara vicdanın el vermediği için istifa ettim” açıklaması yaptı. Romanya Ticaret Bakanlığı lorin Jianu, bu karardan dolayı duymuş olduğum umudunu kaybetme düşüncesi içinde olduğu için ve bunu çocuğuna gelecekte babasının bir korkak olduğu için ve razı olmadığı kararlardan dolayı hükümetin bir yolsuzlukla mücadele yasası değişikliği ne gittiğini açıklamama kararı aldığını ve istifa ettiğini söyledi.

HALK SOKAKTA

Romanya hükümetinin almış olduğu karar, Romanya'da son yıllarda en büyük protesto olaylarına neden oldu. Romanya yerel medya haberlerine göre Romanya'da ve ülke genelinde yaklaşık Toplam 300 bin kişinin dışarıdaki dondurucu soğuğa aldırış etmeden sokaklara çıktı ve özellikle Başkent bükreş'te en az 100 bin kişinin ise bir kalabalıkla kararnameyi protesto ettiği duyuruldu.

 

bakan romanya istifa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?