Hakan Çalhanoğlu Futboldan 4 Ay Men Edildi!

Bayern Leverkuzen da forma giyen Türk yıldız Hakan Çalhanoğlu'na şok ceza kesildi. Almanya'da Bayer Leverkusen takımında forma giyen Hakan Çalhanoğlu, 2012 yılında Trabzonspor gelmeyen daha sonra kendi aralarında yapan sözleşmeyi uymadığı için bordo-mavili kulüp tarafından fifa'ya şikayet edilmişti.

Hakan Çalhanoğlu Futboldan 4 Ay Men Edildi!

Bayern Leverkuzen da forma giyen Türk yıldız Hakan Çalhanoğlu'na şok ceza kesildi.  Almanya'da Bayer Leverkusen  takımında forma giyen Hakan Çalhanoğlu, 2012 yılında Trabzonspor gelmeyen daha sonra kendi aralarında yapan sözleşmeyi uymadığı için bordo-mavili kulüp tarafından fifa'ya şikayet edilmişti.


A Milli Takım ve Bayer Leverkusen’in Yıldız futbolcusu Hakan Çalhanoğlu CAS  tarafından onaylanan kararla birlikte 4 ay Futboldan men cezası aldı. Milli futbolcumuz böylece 4 ay boyunca futboldan uzak kalacak. 

Türk futbolunun etkileyecek bir karar CAS tarafından bugün açıklandı. Milli futbolcu Hakan çalhanoğlu'na CAS tarafından futboldan 4 ay men cezası verildi. Hakan Çalhanoğlu'nun ceza almasına neden olan olay ise 2012 yılında Trabzonspor ile yaşamış olduğu davanın karara bağlanmasıyla başladı. Trabzonspor Hakan Çalhanoğlu'nun kendileriyle sözleşme imzalandıktan sonra sözleşme şartlarına uymadığı ve başka bir takıma transfer olduğunu belgeleyen evrakları fifaya gönderdi. Trabzonspor tarafından FIFA'ya gönderilen evraklardan sonra milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu da CAS’a başvuruda bulunarak açılan davayı durdurmuştu.

Trabzonspor ile Hakan Çalhanoğlu arasında devam eden ve CAS’ta görülen dava bugün sonuçlandı. Milli futbolcu Hakan çalhanoğlu'na 4 ay boyunca Futboldan men cezası verilirken ayrıca milli futbolcunun transfer görümesi sırasında almış olduğu 100 bin euro ücretin ise bordo mavili ekibe geri ödemesi kararlaştırıldı.

BAYERN LEVERKUSEN AÇIKLAMA YAPTI

Hakan Çalhanoğlu'nun 4 ay Futboldan men cezası alması üzerine Almanya'da top koşturduğu takımı Bayern Leverkuzen bir açıklama yaptı.  Bayer Leverkusen verilen bu cezanın hem kendileri için hem de futbolcuları için çok ağır büyük bir darbe olduğunu söylediler.

Hakan Çalhanoğlu men futbol
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?