Devlet İşsiz Kalanın Primini Ödeyecek!

İşsiz kalanın primini devlet ödeyecek. Sağlık hizmetlerinden yararlanmak adına işsiz kalan vatandaşların hizmetleri devlet tarafından karşılanacak. Sağlık hizmetlerinden yararlanacak olan işsiz bireyin evli ise eş ve çocukları da bu hizmetten faydalanabilecek.

Devlet İşsiz Kalanın Primini Ödeyecek!

İşsiz kalanın primini devlet ödeyecek. Sağlık hizmetlerinden yararlanmak adına  işsiz kalan vatandaşların hizmetleri devlet tarafından karşılanacak. Sağlık hizmetlerinden yararlanacak olan işsiz bireyin evli ise eş ve çocukları da bu hizmetten faydalanabilecek.

Sosyal Güvenlik mevzuatında artık çalıştığı işten çıktıktan sonra sağlık güvencesi olmayanlar için çeşitli açılardan koruyan düzenlemeler bulunuyor. Koruyan düzenlemelerin başında ise işsizlik maaşı gelmekte. Çalıştığınız sırada sizlerin maaşlarından kesilen paralar, Siz işsiz kaldığınızda işsizlik maaşı adı altında sizlere yeniden ödeniyor. Ancak Tabii ki bu maaşı almanın da şartlarını yerine getirmiş olmanız gerekmekte.


İşsizlik sigortasına alabilmek için bulunduğunuz Bir iş yerinde, kendiniz tarafından ve kusurunuz dışında işinize kaybetmeniz ile birlikte, 120 gün birimlerimize bakılmaktadır.  Ayrıca son 3 yıl içinde ise en az 600 gün işsizlik sigortası olarak primi ödenmiş şartıyla maaş alınmaktadır.

MAAŞ KİMLER ALAMAZ?

Bulunduğunuz iş yerinden kendiniz istifa etseniz dahi bu maaştan yararlanamazsınız. İş verenin haklı olarak tescil tercihi ile birlikte olanlar maaş alamaz. Askerlik için iş yerinden Ayrılanlar maaş bağlanma ve evlilik için iş yerinden ayrılan kadınlara maaş bağlanması mümkün değildir

MAAŞ KİMLER ALABİLİR?

Kendisinin istek ve kusuru dışında işten Fesih olanlar, haklı bir şekilde iş yerinden Fesih ile Ayrılanlar, son 3 yıl içinde 600 gün işsizlik sigorta primi ödemiş olanlar ve hizmet verdiği işyerinden esih işleminin gerçekleşmesinden sonra gelen 30 gün içinde İŞKUR bölgelerine internet üzerinden ve şahsen başvuruda bulunan adaylar maaşı alabilirler.

işsiz prim maaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?