Pakistan Sınırındaki Çığ, 50 Can Aldı!

Pakistan ve Afganistan sınırına düştüğü öğrenilen çığların 150 evi yok ettiği, ve 50 kişinin ise hayatını kaybettiği öğrenildi. işte Pakistan ve Afganistan sınırına düşen çığın 150 evi yok ettiği haberin detayları.

Pakistan Sınırındaki Çığ, 50 Can Aldı!

Pakistan ve  Afganistan sınırına düştüğü öğrenilen çığların 150 evi yok ettiği, ve 50 kişinin ise hayatını kaybettiği öğrenildi. işte Pakistan ve Afganistan sınırına düşen çığın 150 evi yok ettiği haberin detayları.

Eşi görülmemiş kar yağışının Afganistan ve Pakistan sınırına yambası ile birlikte Hayat durma noktasına geldi ve köyler yok oldu. Çığ felaketinin yaşandığı Afganistan'ın doğusunda bulunan nuristan bölgesi çığ felaketi ile birlikte yok oldu sayılabilecek kadar kötü durumda.

BİR KÖYDE 16 KİŞİ ÖLDÜ

Pakistan ve Afganistan'ın sınır bölgesine düşen çığ, en yakın yerleşim yerlerinden olan nuristan bölgesinde sadece bir köyde bulunan 16 kişinin hayatını kaybettmesine neden oldu. Yaşanan çığ olayından dolayı hayatın felç olduğu bölgeye ekiplerin ulaşımının zorluk içinde devam ettiği öğrenildi. Son üç gün içinde özellikle Çığ bölgesinde Kar Altında kaldığı öğrenilen Çitral köyüne ise ekipler ulaşmakta zorluk çekiyor. Şiddetli kar yağışları ve fırtınanın etkili olduğu bölgede yolların kapalı olması, Çitral  köyünü ulaşılmasını engelliyor.

50'E YAKIN EV KAR ALTINDA

Afet yönetimi ve insani yardımlar Bakanlığı sözcüsü Ömer Muhammed'i, yapmış olduğu Açıklama ile Çığ bölgesindeki kar kütlesinin büyük bir hezimete neden olduğunu olayda 150 evin yok olduğu, 54 kişinin hayatını kaybettiği ve 50'ye yakın evin ise halen ağır ve hasarlı olduğunu dile getirdi.

ÖLÜ SAYISININ ARTMASINDAN KORKULUYOR

Pakistan ve Afganistan sınırında yaşanan felaket için resmi açıklamalara göre; yaralı sayısının 50 olduğu, ölü sayısının ise artmasından korkulduğu ve çığ bölgesi'nde kar yağışının ise devam ettiği bilgisi verildi.

Yaşanan çığ fetinden dolayı Afganistan hükümeti, ülkenin genelinde pazar günü tatil ilan etti. Bilindiği üzere pazar günleri Afganistan'da normal iş günü olarak sayılmakla.

pakistan çığ can
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?