Neden Hayır?
Faruk Demir

Neden Hayır?

Ben neden "Hayır" diyorum? Herkes bana bu soruyu soruyor. Neden mi? İşte nedeni...

Bilindiği üzere Türkiye Cumhuriyeti 1923 yılından beri Atatürk'ün önderliğinde kurulmuş bir devlettir. Osmanlı'nın yıkılmasından sonra bu ülkenin asıl sahibi millet devreye girmiş ve ülkesini yaşatmıştır.

Önümüze konulan Anayasa Değişikliği paketini incelediğimizde karşımıza öyle acı bir tablo çıkıyorki bunu ne ben nede hiçbir vatansever kabul edemez.

Düşününki ülke çok güvenilen bir cemaat yapılanması yüzünden bir çıkmazın içine giriyordu. 15 Temmuz ve sonrasında yaşananlar herkesin aklından çıkmazken, tek düze bir yönetim getirilmeye çalışılıyor.

Sayın Cumhurbaşkanı çok başarılı bir insan olabilir, ancak Sayın Cumhurbaşkanından sonrası için kim garanti verebilir? Mesele Recep Tayyip Erdoğan meselesi değil. Seversiniz sevmezsiniz ancak 15 Temmuz'da Sayın Cumhurbaşkanının yerinde başka bir lider olsaydı şu an Suriye'den farkımız kalmazdı.

Ancak bundan sonraki süreçtede ülkemiz adına net adımlar atılmalı. Çünkü tek adama bağlılık ülkemiz açısından hiçte hayra alamet değil. Sayın Cumhurbaşkanı bile 15 Temmuz sonrası "Bizi kandırdılar. Allah Affetsin" dedi. Tek adamlılıkta bu tür hataların olabileceği sistemin ta kendisidir.

Kafama takılan bir soruda şu. Anayasa Mahkesi bu ülkenin en büyük mahkemesi. Neredeyse tamamının bir kişi tarafında atanacak olması, o kişinin nasıl denetleneceği sorusunuda akıllara getirmiyor değil.

Anayasa Değişiklik paketinin komik maddelerinden biriside 18 yaşında vekil seçilme hakkı tanınıyor. Soruyorum tüm partilere kaç tane 18 yaşında yöneticiniz var. Ben cevap vereyim. 0, koca bir sıfır.

İşte bu yüzden Hayır!

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?