Liglerimiz Bu Hakemlerle Yürümez!
Ali Cengiz

Liglerimiz Bu Hakemlerle Yürümez!

2016-2017 Spor Toto Süper Lig başladı. ancak Spor Toto Süper Lig'in başlamasıyla beraber hakem hataları da gelmeye devam etti.Liglerimiz Bu hakemlerle nereye gidebilecek?

Türkiye Futbol Federasyonu ve  Merkez Hakem Kurulu Tarafından her ne kadar ligler başlamadan önce Seminerler yapılmış olsa da yine de hakem hataları iyiden iyiye takımların canlarını yakmaya başladı. 

Bu hakemlerle bu Lig bitmez…

Türkiye Futbol federasyon Başkanı Yıldırım Demirören, Liglerin 2017 yılında çok farklı olacağını açıklanmış olsa da Merkez Hakem Kurulu, yine bu yıl da sınıfta kaldı. Maçlarda yapılan bariz hatalar, futbolcularla olan ikili diyaloglar, bir türlü istenilen noktaya halen gelinmediğin resmidir.

Sözde Türkiye'nin en iyi hakemlerinden biri olan ve FIFA kokartı takmış ve Dünya Kupası maçları yönetmiş Cüneyt Çakır'ın performansının Türkiye'deki maçları da düşük olmasının nedenini kimseler bir türlü sorgulamıyor. Yanlış çıkarmış olduğu sarı kartlar, vermiş olduğu yanlış penaltılar ile bu yıl birçok takımı canını yakan hakemlerin başında gelen Cüneyt Çakır, her ne kadar son haftalarda MHK tarafından dinlendirilse de bir türlü bekleneni karşılayamadı.


Türkiye'nin en iyi hakemi olarak görülen Cüneyt Çakır ve kendisi gibi birçok hakem tarafından yapılan bariz hatalarım olduğu liglerimizde ne kadar zevkli maç izleyebiliriz ki soruyorum... 


Yapılan bu hatalar hem takımların harcamış olduğu milyonlarca paraların ziyan olmasına, hem de futbolcuların verdiği emeklerin yok olmasına neden olmaya devam ediyor ve etmeyede devam edecek gibi görünüyor.

Tek isteğimiz ise bir an önce Türk futboluna temiz ve sağlıklı bir şekilde hizmet edecek hakemlerimizin aramıza yeniden katılmaları.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?