Igor Tudor Galatasaray'a Ne Katacak?
Ali Cengiz

Igor Tudor Galatasaray'a Ne Katacak?

Igor Turdor, Galatasaray'a ne verecek? Son 3 sezondur teknik direktörlük koltuğuna Hamza Hamzaoğlu ve Riekerink'i getiren Galatasaray yönetimi bir türlü istediği verimi alamadı. Soruyorum yeni teknik patron olarak takımın başına gelmesini planlanna Igor Tudor, kalan haftalarda Galatasaray'da verimli olacak mı?

Süper Lig'e bu sezon Riekerink ile başlayan ve haftalardır şansının yardımıyla kazanan Hollandalı çalıştırıcı için yolun sonu Kayserispor maçıyla görüldü.

Galatasaray'da teknik direktör Riekerink, ile yolların ayrılması isabetli bir karar oldu. Sarı-kırmızılı ekipte futbolcularla arasındaki bağı bir türlü  istenilen seviyeye getiremeyen Hollandalı çalıştırıcının Süper Lig'de çıktığı karşılaşmalarda yapmış olduğu hatalar ve oyunu okuyamaması yüzünden kaybedilen puanları telafisi bir türlü olmadı.

Bu saatten sonra zaten Galatasaray'a pek vereceği bir şey de kalmayan Hollandalı çalıştırıcı ile yolların ayrılması iki taraf içinde hayırlı oldu.  Dursun Özbek, yönetimi ve  ekibinin takımın başına getirdiği Hollandalı çalıştırıcı bilinmelidir ki, bu takımın teknik patronu değil, Riekerink, bu takımda sadece altyapıda görev yapacak kapasitede bir hocadır. Hollandalı çalıştırıcının bir anda A Takıma yükselerek teknik direktörlük koltuğuna oturmasının daki neden Başkan Dursun Özbek ten geçmektedir. Bunun için yaşanılan kötü gidişi sadece Hollandalı çalıştırıcı ya bağlamamak gerekir. Burada bir hatalı varsa o da Galatasaray yönetimi ve Dursun Özbektir.

Hollandalı çalıştırıcıyı görevinden alan ve yerine Igor Tudor'u getirmeyi hedefleyen Dursun Özbek bu sefer doğru bir hamle yapabildin mi? 

Futbolculuk kariyerinde önemli bir yere sahip olan Hırvat teknik adam İgor Tudor,  Galatasaray'a faydalı olabilecek mi? Günü kurtarmak adına Igor Tudor'u takımın başına getirmeye çalışan Dursun Özbek ve yönetimi ellerindeki son kozu da oynadı.

Taraftarların sezon başından beri yapılmayan transferler ve takımı kötü gidişinden sonra sürekli istifaya davet ettiği Galatasaray yönetimi ve Dursun Özbek’in  yeni teknik direktör olarak takımın başına getirmeyi hedeflediği İgor Tudor, ile 1.5 yıllık sözleşme imzalayacak. Igor Tudor takımın başına getirerek doğru bir karar mı yoksa yanlış bir karar mı alındığını ilerleyen haftalarda hep beraber göreceğiz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?