'Evet' Rüzgarı Nerede Son Bulacak!
Hakkı Yeten

'Evet' Rüzgarı Nerede Son Bulacak!

Referandum kampanyasının 25 Şubat'ta Ankara'da başlayacağını açıklayan Başbakan Binali Yıldırım’dan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da Aksaray ve Mersin'de "Evet" kampanyasını başlattı. Kampanya doğrultusunda hafta sonunda ise Elazığ, Kahramanmaraş, Adıyaman, Gaziantep ve Malatya'da devam edilecek.

Tabi kampanyalar bu şekil başlamışken bazı strateji ekipleri de seçim kampanyasını şekillendirmeye başladı bile. Körfez gezisinden dönmesi beklenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da kampanyaya artık son şeklini  vermesi bekleniyor. Bu doğrultuda Cumhurbaşkanı ve Başbakan Yıldırım'ın bazı açılış ve mitinglerde beraber olacakları sizler gibi bende düşünüyorum.

16 Nisan'da gerçekleşecek olan referandum için halkın nabzı da sürekli yapılan anketlerle kontrol edilimeye devam ediyor.

Peki yapılan sonuçlarda beklenen çıktı mı?

Şimdiye kadar yapılan anketlerin sonucuna bakıldığında ise "Evet" sonuçları yüzde 51 ve yüzde 54 arasında olduğunu hepimiz gördük.  Ancak Referandum anket ekipleri ve firmalar sahalarda büyük bir titizlikle seçim sonuna kadar çalışmaya devam edeceğe benziyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından haftalarca çalışılan ve anayasa değişikliğini kabul edilmesinden sonra referandum kararıyla birlikte halka giderek yeni anayasayı yürürlüğe koymak isteyen mevcut hükümetimiz 16 Nisan'da gerçekleşmesi planlanan referandumda ki görünen "Evet" oyları ile dönemin mevcut hükümeti olan AK Parti'nin diğer seçimlerde ki oyları ile şu an için aynı oranda olduğuda gözlerden kaçmıyor.

Bende anlam veremedim hükümette anlam veremiyor bu hayırcılara.

Referandum öncesi Hayırcı cephelerin neye hayır dediklerine bir türlü anlam veremeyen AK Parti hükümeti ve Milliyetçi Hareket Partisi ise herkes gibi hayırcılara inat yeni anayasanın yürürlüğe girmesi için tüm çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürmeye devam ediyor.

KAMPANYA İKİ AYAKTAN OLUŞACAK

Kampayayı 2 ayakta açıklayacak olursak, 1- Referandum kampanyasının başlayacak olan ilk ayağında özellikle çıkartılan afişlerle, sloganlarla ve kampanya müzikleri ile her şey vatandaşlarımızın anlayacağı bir dilde işlenecek. Nelere "evet" denileceği tek tek anlatılacak bu aşamada.

2-Program  doğrultusunda meydanlara çıkacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, "Hayır"ın  ülkemizde vereceği zararları anlatacaklar bizlere. Özellikle  PKK, HDP, CHP, DAEŞ ve Fetöcülerin neden Hayır dedikleri açık açık söylenecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?