'İzdivaç' Programları Nereye Gidiyor?
Ali Cengiz

'İzdivaç' Programları Nereye Gidiyor?

Birçok televizyon kanallarında hemen hemen her gün “ izdivaç” programın adı altında sunulan eş seçimi ve evlilik konuları işlenmeye devam ediyor. Peki bu "izdivaç" programları çoğalırken bizler nereye gidiyoruz?


Bir çok kanallarda yayınlanan "izdivaç" programlarını izleyen vatandaşlar hemen hemen her gün RTÜK, şikayet hattını arayarak şikayet bırakmaya devam ediyor. Bizlerin toplum ahlak ve anlayışına uymayacak şekilde yapılan bu programlar ne zaman yayından kaldırılacak? Evlendirme programları adı altında yayınlanan ve Türk aile yapısını çiğneyen magazinel formatın yayından kaldırılması gerekmektedir.

Benim de basından Takip ettiğim kadarıyla özellikle yayınlanan Bu izdivaç programları için RTÜK şikayet hattına son iki ay içerisinde toplamda 2 bine yakın şikayet başvurusu yapılmıştır. 

Türk toplum ve kültürüne karşı çıkan bu programlar çok kötü bir örnek sergilemeye devam ediyor. Herkesçe kutsal bir müessese olarak bilinen evliliğin bu kadar kolay ve çirkin bir şekilde bir çok televizyon kanallarında Reyting uğruna kadına erkek, erkeğe kadın bulma telaşının artık bir an önce son bulması gerekli.

Artık bir aile olarak yayınlanan bu programlardan nefret ediyoruz. Yayınlanan bu programların seviyesiz bir program olduğunu ben de herkes gibi düşünüyorum. Bunun gibi yapılan programları kesinlikle ve kesinlikle aile yapısına ters olduğunu düşünerek,  insanlara satılık muamelesi yapılmaları kınıyorum.

Daha öncelerde herkes tarafından sürekli izlenen bunun gibi programlarda bir nebze de olsa gelen adaylar ekranlarda olmasına karşın komik durumlar yaşansa da bunlar izleyicinin hoşuna gidiyordu. Ancak son zamanlarda izdivaç programlarının çoğalması ile birlikte başlayan reyting savaşı da tamamen bu işin ipinin  kaçmasına neden oldu. Düşünün ki televizyonu açıyorsunuz, yaşlı insanlar konuk olmuş evlilik adıyla alay ediliyor.

Eğer yapıyorsanız bu programı Türk toplumuna kötü olmayacak şekilde ve Türk toplumuna, kültürüne uyacak bir şekilde örnek olarak işinizi yapacaksınız. Yok hala Reyting için ekranlarda dalga geçercesine program yapmaya devam edecekseniz unutmayın ki şikayet edilmeye devam edileceksiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?