Ekonomik Saldırılara Milletçe Dur Dedik!
Ali Cengiz

Ekonomik Saldırılara Milletçe Dur Dedik!

Siyasette alınacak en önemli kararlardan biri ekonomidir. Evrensel kanunlarından ekonomiyi kopartmak da birçok sıkıntıları her zaman doğurur. Yani söylemek istediğim şudur ki, içeride ve dışarıda şartlar her ne kadar farklı olursa olsun Biz ekonomiye serbest bir pazarın dışına fazla çıkarmamalıyız.


Söylediğim gibi serbest pazarının dışına fazla çıkan ekonomiye en iyi örnek ise Türkiye…

16 Temmuz darbe girişimi  ve terör saldırılarından sonra birlikte müttefik ihanetlerin çoğalması rağmen, 2016 yılında Türkiye'mizin ekonomisi yüzde 2.2 oranında büyümesini sürdürdü.

16 Temmuz terör örgütü fetö ve darbeciler tarafından ülkemizi kontrol altına alma çabalarını milletce önleyerek büyük bir başarı elde ettik hep beraber. Ancak bununla yetinmeyen bu terör unsurları, Türkiye'yi karanlığa çekmek için bu seferde ekonomi kendilerine hedef seçtiler.

Sizler bizlere hiç birşey yapamazsınız...

Her ne kadar ekonomiyi bozmak istesenizde bizler yine yapmış olduğumuz müdahaleler ile sizlerin o planlarını yine bozduk, bozmayada devam edeceğiz. Türkiye'de bulunan binlerce insan ekonomiye katkıda bulunmak için ellerindeki tüm dolarları tek tek bozdurdu.

Şimdi hatırlayalım... Doların fırladığı günlerde daha geçen hafta ortaya çıkan felaket tellalları bu doların 5 liraya geçeceğini söylemeye başlamışlardı her geçen gün.

Bu Felaket tellallarının vermiş olduğu mesajlardan sonra ise dolar, 5 haftanın en düşük seviyesini görerek 3.64 TL’nin  altına geriledi. Ayrıca hazine tarafından gerçekleştirilen 9 yıl vadeli devlet tahvili ihalesine ise 3 katı teklif yapıldı.

Ödemeler dengesi verilerini açıklayan Merkez Bankası, yabancı sermaye girişinin Aralık ayı içerisinde doğrudan 1 milyar 991 milyon dolarla  son 17 ayın zirvesinde çıkmış durumda.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?