Erdoğan ve Trump'un Görüşmesi Bazı Kesimleri Rahatsız Etti!
Melek Yılmaz

Erdoğan ve Trump'un Görüşmesi Bazı Kesimleri Rahatsız Etti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Amerika Birleşik Devletleri yeni Başkanı Trump  arasında gerçekleşen görüşme malum çevrelere rahatsız etmiş durumda.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Amerika Birleşik Devletleri'nde gerçekleştirilen başkanlık seçimlerini kazanan Trump ile  bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Yapılan bu görüşmeden Sonra Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ABD'de yaşayan Fethullah Gülen ve Büyükelçi John Bass’ın keyiflerini kaçırdı.

Türkiye'de gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişimlerinden sonra ülkeyi terk eden bazı FETÖ’cüler ise ayrıca gerçekleştirilen bu görüşmeden sonra korktular. Tabii ki her şey bunlarla da sınırlı kalmadı.

Erdoğan, Trump arasında gerçekleşen görüşme ayrıca PYD ve PKK saflarınıda gerdi… ABD eski Başkanı Barack Obama, döneminde her şey ellerinde olan FETÖ ve PKK ise Trump’un  koltuğa oturması ile beraber geçmişte gördükleri aynı şeyleri görememenin tedirginliğini yaşıyor. ABD  Büyükelçisi John Bass’ta Koltuğundan gideceğini bildiği için ikili konuşmalara fazla yanaşmayı tercih etmiyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ile Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump, telefonda ne görüşmesi gerçekleştirdi?

Erdoğan ve Trump arasında gerçekleşen telefon görüşmesi kimsenin tahmin etmediğinden daha fazla sürdü ve 45 dakika telefon konuşması gerçekleşti. İkili arasında bu görüşme sonrasında ABd'nin CIA direktörü Mike Pompeo, “ Türkiye'de yani görüşmede Erdoğan ile sadece yeni Başkan Trump’un seçilmesi kutlanmadı” açıklamalarına yer verdi.

Türkiye'deki birçok haberlerin farklı yöne çekilmesinde boy gösteren bazı yazarlar ise özellikle ABD eski Başkanı Barack Obama'nın Başkan seçildikten sonra ilk ziyaretini Türkiye yaptığını, ancak yeni Başkan Trump’un  ise günler sonra sadece telefonla Türkiye ile görüştüğünü yazarak yapılan işleri küçümsedi. Bilinmelidir ki ABD Başkanı Trump,  göreve geleli sadece 30 gün olmuştur ve hiçbir şekilde hiçbir yere ziyaret gerçekleştirmiştir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?