'Darbe'ye Halk Dur Dedi'
Faruk Demir

'Darbe'ye Halk Dur Dedi'

Türkiye'de yaşanan 17-25 Aralık operasyonu, PKK'nın yapmış olduğu saldırılar ve daha sonra gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişimi ile birlikte Fetöcüler ülkeyi ekonomik olarak geriye düşürme çabaları içerisine girmeye başladılar.


Özellikle “fethullahçı terör örgütü” tarafından uzun yıllardır devletin birçok bölümünü ele geçirerek başlatılan operasyonlar her ne kadar yıllar içerisinde denenmiş olsa da bunlarda başarılı sağlanamamıştı. 2013 yılından itibaren dönemin Başbakanı AK Parti Lideri Recep Tayyip Erdoğan, “Fethullah Gülen bir terör yanlısıdır bugünden itibaren kendisinin yapacağı ve yaptıracağı tüm faaliyetler terör unsuru olarak kabul edilecektir” dedi.

Bu tarihten itibaren devlet içerisinde başlatılan “fethullahçı terör örgütü ve paralel devlet yapılanması” adı altında başlatılan operasyonlar kapsamında Türkiye'de birçok il ve ilçede gözaltılar gerçekleştirilerek tutuklamalar yapıldı.

Tarihler 15 Temmuz 2016'ı gösterirken Türkiye o gece son yıllarda görmediği büyük bir darbe girişimine maruz kalmıştı. “ fetöcü darbeciler” ülkenin kontrolünü ele geçirmek için “askeri darbe” kalkışması gerçekleştirmişlerdi. Ancak yapılan bu darbe girişimlerinin önünde dimdik duran Türk halkı, fethullahçı terör örgütüne dur diyerek büyük bir fedakarlık örneği göstermiştir.Yaşanan darbe girişiminde yüzlerce yaralı ve 250’den fazla şehit verilmişti, Kahraman halkımız, yine de ülkemizi koruyarak yapılan darbe girişimine dur demişlerdi.

Darbe girişiminde başarısız olan ”fethullahçı terör örgütü ve paralel devlet yapılanması”na yönelik operasyonlara hız verilerek bu örgüte yardım ve yataklık da  bulunduğu tespit edilen  Öğretmenler, Polisler, Asker mensupları, Devletin herhangi bir bünyesinde çalışan memurlar ve kişiler alınan “OHAL” kararı ile birlikte meslekten men edildiler. Bazıları ise hem mesleklerinden men edildilerek tutuklandılar.

Darbe girişiminde başarısız olan fetöcüler şimdilerde ise ekonomik olarak Türkiye'yi darboğaza çekmenin hesaplarını yaparak döviz kurlarında yapmış oldukları oynamalarla yeniden Türkiye'yi zor duruma getirmeye çalışmaya devam ediyorlar..

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?