Sanat İçin Yetenek Olması Gerekmiyor
Melek Yılmaz

Sanat İçin Yetenek Olması Gerekmiyor

Her insan sanata yönelmelidir. Her insanın sanat için bir yeteneğe sahip olma şartı yokturdur. İnsanlar yetenekleri olmadan da istedikleri zaman sana daha motive olabilirler. Kendimden örnek verecek olursam Uzun zamandır kendimi bildim bileli resimle ilgilenirim. Okumak mı, yazmak mı? derseniz ben “çizmek” derim. Bu durumda bilinmelidir ki üretim sürecinin aslında bir arınma süreci olmasıdır.

Sizler nasıl spor yaptığınızda vücutlarımız da bulunan toksinlerden arınmaya kavuşuyor sanız sanatsal olarak yapmış olduğunuz üretimlerde de bir şekilde ruhunuzu temizliye biliyorsunuz. Hayatta ise beni sıkıştıracak ne olursa ben şahsen, unutuyorum ve sakinleşiyorum. Hatta diyebilirim ki yaptığım sanatsal işimden sonra yapamadığım işlerimde daha da kolay bir çözüm üretebiliyorum. Şu da bilinmelidir ki her birey Sanatsal bir üretim içinde zorunlu değildir. Sanat, deneyimlemek ve zamanda izlemek gibi ayrıca keyfini sürmek için de vardır. Sanatın her ne kadar kişilerce yıkıcı olduğu söylense de aslında sanat yıkıcı değil, sanat iyileştiricidir. Hayal ürünü olarak görülen sanat, bilinmelidir ki gerçeğin ta kendisi  olandır. Yaşam sürecimizde daçok ölüme yakın olduğumuz, her türlü şiddetin içinde boğulduğumuz, ekonomik darboğazın olduğu şu zamanlarda tek ihtiyacımız sanat. Bilinmelidir ki bizleri mutlu edecek, yüzümüzü güldürecek ve her şeyimiz iyileştirecek olan şey sanattır. 


Son dönemlerde ülkemizde gazetelerde bulunan sanat sayfaları her geçen gün yok olmaya başlıyor. Gazete sayfaları sadece yayınlanan ilanlarla dolarken bununla beraber bu  sayfalar ise hızlı bir şekilde okunmaya devam ediyor.Tabii ki magazin sayfalarında çıkan figürlerde “ sanatçı” adı altında okuyucuya lanse ediliyor.

Hayattaki yaşamış olduğunuz tüm zorlukları, unutarak rahatlamak istiyorsanız sizler de benim gibi, kendinizi sanata yönlendirin. Böylece gün içinde sergilediğiniz sanat ile ruhunuzu dinlendirerek mutlu olacaksınız.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?