Teknoloji Bizlere Yön Vermeye Devam Ediyor
Melek Yılmaz

Teknoloji Bizlere Yön Vermeye Devam Ediyor

Teknoloji bizlere neler kazandırdı? 2016 yılının bitmesiyle birlikte 2017 yılına merhaba dediğimiz ilk zamanlarda teknoloji çağında her geçen gün çevremizde yaşamış olduğumuz birçok yeniliklerle karşılaşıyoruz. Ancak teknolojinin bu kadar hızlı ilerlemesi birçok ülkede olduğu gibi Türkiye'de  hem olumlu, hem de olumsuz yönleri ile dikkat çekiyor.

Teknolojinin bizlere neler kazandırdığını sıralamaya başlarsak sanırım ilk sıralamaya Ben bilgi koyabilirim. Çünkü teknolojinin vermiş olduğu hizmetlerden o kadar yararlanabiliyoruz ki istediğimiz tüm bilgileri anında ve hiç beklemeden öğrenebiliyorum. Eskiden olsa merak ettiğiniz bir şeyi öğrenebilmek için çevrenizdekilere sorarak bilgi sahibi olabilirdik ancak şimdilerde ise cep telefonunuzdan, tabletlerden veya Bilgisayarlardan istediğimiz bilgiyi arayarak ulaşabiliyoruz

İkinci olarak ise teknolojiye hızımızı arttırılmasına yönelik vermiş olduğu kolaylığı ekliyorum. Teknolojinin her adım attığımızda karşımıza farklı bir yenilik sunarak çıkması ayrıca hızımızı da arttırmış sayılmaktadır. Teknolojinin bizlere kattıklarını arka arkaya sıralamak da fayda var. Özellikle bizlere sunmuş olduğu kolaylık, haberleşmedeki özelliği, etki gücümüzü arttırmış olması, Aslında en önemli olanlardan biri ise eğitim ve öğretime sağlamış olduğu katkıdır teknolojinin. Çünkü eğitim ve öğretimde eskiden hiçbir şekilde bir bilgi sahibi olmadan okullara ve üniversitelere gidilip geliniyordu. Şimdilerde ise İlköğretimden başlayarak üniversite dönemine kadar tüm öğrenciler, teknoloji ortamında istediği tüm bilgilere,  ders konularına,  ders videolarına ve merak ettiği her şeyeanında ulaşabiliyor.


Teknoloji, ayrıca rekabeti de hızlandırarak Yeni iş ve çalışma alanlarında bir çok önemli unsurlara da hizmet vermiş olmaktaydı. İş alanlarında önceden yapılacak olan alışverişlerde Sadece belli olan yerlere gidilerek verilen fiyatlarla alışveriş yapan bizler, şimdilerde ise en ufak dahi yapacağımız Tekstil, Beyaz eşya, Elektronik ve gıda sektörlerindeki alışverilerimizi daha iyi bir şekilde fırsatlar doğrultusunda değerlendirerek en uygun fiyatlara alarak kapımıza kadar gelmesini sağlıyor.

Teknolojinin bizlere kattıklarını birçok bölümle Sizlerle paylaşmaya çalıştım, her ne kadar teknolojinin hızlı ilerlemesini olumsuz olarak görenler olsa da ben Teknolojinin olumsuz yönde değil Her zaman olumlu yönde Dünya üzerinde etkili olacağına inanıyorum.


 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
18-19-20-21-22 Aralık 2017 Hangi İllerde Okullar Tatil! Tatil Olan İllerin Listesi
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?
Belediye İktisadi Teşebbüsleri nedir?