10 Yıl Sonra Kanser Olmadığı Ortaya Çıktı!

10 Yıl Sonra Kanser Olmadığı Ortaya Çıktı!

2006 yılında ve 16 yaşındayken sağlık sorunları başlayan Salih Murat isimli vatandaş, acısına dayanamadı Karın ağrısıyla Gittiği hastanede kendisine” kolon kanseri” konulmasıyla uzun süre Onkoloji Kliniği'nde tedavi görmeye başladı. Ancak kolon kanseri tedavisi görmeye başlayan Salih Murat bir türlü iyileşme sürecine giremedi.

SAĞLIK - 2017-02-14 11:26:52

2006 yılında ve 16 yaşındayken sağlık sorunları başlayan Salih Murat isimli vatandaş, acısına dayanamadı Karın ağrısıyla Gittiği hastanede  kendisine” kolon kanseri” konulmasıyla uzun süre Onkoloji Kliniği'nde tedavi görmeye başladı. Ancak  kolon kanseri tedavisi görmeye başlayan Salih Murat bir türlü iyileşme sürecine giremedi.

Hastalığının ilerleyen seviyelerinde 55 kilodan toplam 26 kiloya kadar düşüş yaşayan Salih Murat, daha sonra yaşamış olduğu şiddetli ağrılar ile birlikte ataklar sonunda Bağırsaklarında oluşan kitlelerin yırtılmasıyla daha da çok sorun yaşamaya başladı.  Birkaç defa operasyon geçiren Murat, ancak bir türlü hiçbir tedaviye sonuç veremedi. Hastane hastane ailesi tarafından dolaştırılan Salih Murat'ın ilerleyen dönemlerde ise artık yapılacak bir şey yok” sabahı göremez” denilen cümlelerden sonra yıllarca hem yurtdışı hem de Türkiye'de tedavi görmeye devam etti ve en sonunda aldığı kemoterapinin ardından da saçları dökülmeye başladı.

Murat'ın 7 ameliyat geçirdiğini ve her gittiğimiz doktorun  “artık her şeye hazırlıklı olun” demesi bizleri devamlı yıkmıştı diyen ailesi, bizde son çare olarak tavsite edilen Yüksel Gümürdülü hocamızın yanına gittik ve ondan bize çare olmasını istedik dedi.

"KANSER DEĞİLMİŞMİŞİM"

Son bir kez daha  Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Anabilim Dalı Profesörlerinden Yüksel Gümürdülü’n yanına gittiklerini söyleyen Salih Murat, Teyzem benim yanıma gelerek oğlum son bir kez daha bu hocanın yanına gidelim dedi.  bizde hocamızın yanına elimizdeki raporla aramızda beraber gittik. hocamız daha sonra beni kontrol etti ve yapılan tekniğin yanlış olduğunu ve  ve benim kanser olmadığımı söyle. ve hocamızın vermiş olduğu tedavi doğrultusunda ben ikinci ayından itibaren hızlı bir şekilde düzelmeye ve kilo almaya başladım. Benim 10 yıldır kanser olarak bildiğim hastalığın Meğer ki kanser değilmiş.Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Anabilim Dalı Profesörlerinden Yüksel Gümürdülü  hastalığımın FMF  hastalığı olduğunu  söyledi. Hocamızın tedavi sürecinde bir kez dahi bile Bıçak altına yatmadım ve ağrı kesici kullanmadım. Şu an yeniden doğmuş gibiyim. En sonunda sağlığına yeniden kavuşmanın vermiş olduğu mutluluğu dile getiren Salih Murat, Allah ondan razı olsun diye konuştu.

 

 

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER