İran Dışişleri Bakanı Sözcüsü Ankara'ya Tepki Gösterdi!

İran Dışişleri Bakanı Sözcüsü Ankara'ya Tepki Gösterdi!

Türkiye'nin başkenti Ankara'dan son günlerde İran ilgili yapılan açıklamalara İran Dışişleri Bakanı sözcüsü Behram Kasımi, tarafından açıklamalar geldi. İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Behram Kasımi tarafından yapılan açıklamalar şu şekilde;

DÜNYA - 2017-02-20 23:07:49

Türkiye'nin başkenti Ankara'dan son günlerde İran ilgili yapılan açıklamalara İran Dışişleri Bakanı sözcüsü Behram Kasımi, tarafından açıklamalar geldi. İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Behram Kasımi tarafından yapılan açıklamalar şu şekilde;​

İran Dışişleri Bakanı sözcüsü  Behram Kasımi, nkara'dan İran için yapılan açıklamada üzerine sert tepkiler de bulundu. İran Dışişleri Bakanı sözcüsü Behram Kasımi, kendilerinin Türkiye konusunda sabırlı olduklarını ve ve sabırlı davran uzanacak sabrımızın da bir sınırı var açıklaması yaptı. 

İran'ın resmi haber ajanslarından olan İRNA’nın  yapmış olduğu habere göre; İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Behram Kasımi, yabancı ve yerli basın mensuplarına  gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. İran Dışişleri Bakanlığı sözlüsü Kasimi, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Münih güvenlik Konferansı'nda İran ile ilgili söylediği ifade ederek büyük tepkiler gösterdi.

"15 TEMMUZ'DA DESTEK VERDİK"

Türkiye'de gerçekleşen 15 Temmuz darbe girişiminden sonra birçok alanda İran'ın destek verdiği önemli komşularından biri olduğunu dile getiren Kasimi, Türkiye'de bulunan bazı politikacıların muhtemelen kaotik sonuçlarını iyi bir şekilde düşünmeden farklı ifadeler kullanılıyor. Ankara, yanlış politikalardan sonra  girdiği girdaplar kurtulamıyorum ve yaşadıkları öfkeden dolayı öyle ifadelere başvuruyorlar açıklaması yaptı.

"DOSTÇA DEĞİL"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bahreyn ziyareti sırasında İran ile ilgili verdiği demeçleri dostça bulmadığını dile getiren Kasimi, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözleri dostça değil dedi.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER