Yeni Düzenlemeye Aile Hekimleri İsyan Etti!

Yeni Düzenlemeye Aile Hekimleri İsyan Etti!

Aile hekimleri Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanacak olan ödeme ve sözleşme yönetmeliği ile ilgili ulan endişelerini dile getirdiler. Taslak ile ilgili açıklamalarda bulunan AHEF yönetim kurulu başkanı Dr Gürsel Özer, aile hekimlerine yeni taslakta verilen sözlerin yerine getirilmediğini söyledi.

SAĞLIK - 2017-02-21 22:24:27

Aile hekimleri Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanacak olan ödeme ve sözleşme yönetmeliği ile ilgili ulan endişelerini dile  getirdiler. Taslak ile ilgili açıklamalarda bulunan AHEF yönetim kurulu başkanı Dr Gürsel Özer, aile hekimlerine yeni taslakta verilen sözlerin yerine getirilmediğini söyledi.


AHEF  Yönetim Kurulu Başkanı Dr Gülser Özer'in yapmış olduğu açıklamalar  şu şekilde;

Özer, Türkiye'de 15 yıldır sağlık sektörünün ilk basamağında bulunan aile hekimleri, çıkan yeni yönetmelikle birlikte tepkilerini dile getirdiler. Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu, Sağlık Bakanlığı'na ve üyelerine seslenerek kısa zaman içerisinde Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanacağı düşünülen ödeme ve sözleşme yönetmeliği ile ilgili kendi endişelerini dile getirdi.

Sağlık Bakanlığı'nın açıklayacağı yeni sözleşme yönetmeliği ile ilgili AHEF yönetim kurulu başkanı Dr Gürsel Özer ise açıklanacak olan taslağa sert bir dille eleştirmeyi ihmal etmedi.

Sağlık Bakanlığı müsteşarı Profesör Dr Eyüp Gümüş Sağlık Bakanı Profesör Doktor Recep Akdağ, Bilindiği üzere daha önce yapmış oldukları açıklama ile birlikte Aile Hekimliği sisteminde yeni düzenlemeler olacağını söylemişlerdi. bununla beraber de aile hekimliği sisteminin yukarılara taşınması ve daha iyi işleyebilmesi adına yeni aile hekimleri alınacağı duyurularak, İllerde 5 binin üzerinde fazla aile hekimi olduğu, bulunan hekimlerin kayıtlı kişi sayısında 4 binlerden  2 binli sayılara kadar düşeceği söylenmişti. Yapılacak ola bu düzenlenmelerde ise hekimlerin ücret kaybı yaşanmayacak ve aile hekim sayılarıda eşitlenecek.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER