Beyaz Saray'dan Basına Ambargo!

Beyaz Saray'dan Basına Ambargo!

Amerika'nın yeni başkanı Donald Trump'un basınla arası gün geçtikçe bozuluyor. CNN, New York Times, BBC ve Los Angeles Times gibi Amerika'nın önemli basın kuruluşları Beyaz Saray'a alınmadı.

DÜNYA - 2017-02-25 00:05:47

Amerika'nın yeni başkanı Donald Trump'un basınla arası gün geçtikçe bozuluyor. CNN, New York Times, BBC ve Los Angeles Times gibi Amerika'nın önemli basın kuruluşları Beyaz Saray'a alınmadı.

ABD'de basına ilginç bir ambargo geldi. Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer bugün bir basın toplantısı düzenledi Ancak CNN, New York Times, BBC ve Los Angeles Times muhabir ve çalışanları toplantıya alınmadı.

TOPLANTIYA ALINMADILAR!
Şok etkisi yaratan bu olaydan sonra olayın detaylarıda ortaya çıkmaya başladı. CNN, New York Times, The Hill, Politico, BuzzFeed, Daily Mail, BBC, Los Angeles Times ve New York Daily News gibi basın kuruluşları Spicer'in toplantısına alınmadığı ortaya çıktı.

PROTESTO İÇİN DİĞER BASIN MENSUPLARIDA KATILMADI
Tabiki bazı basın kuruluşlarıda bu durumu hemen orada protesto etti. Associated Press ve Time çalışanlarıda arkadaşlarının toplantıya alınmamasını protesto etmek amacıyla toplantıya katılmadılar.

TOPLANTIYA HANGİ BASIN MENSUPLARI ALINDI?
Olaylar böyle devam ederken içeriye hangi basın mensuplarının alındığı sorusu ortaya çıktı. Alınan bilgilere göre ABC, CBS, NBC, Fox, Reuters ve Bloomberg temsilcileri bu toplantıda yerlerini aldılar.

BEYAZ SARAY'DAN SAVUNMA
Öte yandan Beyaz Saray'dan Sarah Sanders imzalı bir yazılı açıklama yapıldı. Olayların çarpıtılıdığını kaydeden Sanders, toplantıyı takip eden bir basının bulunduğunu belirterek bu durumun bir düzenleme olduğunu söyledi.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER