Sanatçı Barış Atay Muğla Dalyan'da Gözaltına alındı

Sanatçı Barış Atay Muğla Dalyan'da Gözaltına alındı

Sanatçı Barış Atay Muğla Dalyan'da Gözaltına alındı. Peki Sanatçı Barış Atay Muğla Dalyan'da neden gözaltına alındı? Sanatçı Barış Atay kimdir?

MAGAZİN - 2017-06-15 14:14:18

Sanatçı Barış Atay Muğla Dalyan'da Gözaltına alındı. Peki Sanatçı Barış Atay Muğla Dalyan'da neden gözaltına alındı? Sanatçı Barış Atay kimdir?

 

Sanatçı Barış Atay Muğla Dalyan'da hakkında yakalama kararı olduğu gerekçesiyle jandarma tarafından gözaltına alındı. Barış Atay'ın avukatı Efkan Bolaç, Barış Atay'ın İstanbul'a getirilmeden ifadesinin alınmasını beklediklerini belirtti. Atay'ın ifade için Muğla'nın Ortaca ilçesine götürüldüğünü açıklayan Bolaç, "Barış Atay'ın gözaltına alınma sebebi Soma tekmecisi Yusuf Yerkel'in şikayeti" olduğunu açıkladı. 301 madencinin hayatını kaybettiği Soma'da bir protestocuya tekme atan Başbakanlık Özel Kalem Müdür  

BARIŞ ATAY KİMDİR?
Türk sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu Barış Atay, 22 Eylül 1981 yılında Almanya’nın Wilhelmshaven şehrinde dünyaya geldi. Almanya doğumlu olan genç oyuncu, 1999 yılına kadar Antakya’da yaşadı. Barış Atay, Çukurova Üniversitesi Biyoloji bölümünde öğrenim görürken eğitiminin son yılında tiyatroya olan düşkünlüğü nedeniyle okulu bıraktı ve İstanbul’a giderek Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü'ne girdi.

Hacı ve Şöhret adlı dizilerin yanı sıra Kavuk ve Zincirbozan adlı filmlerin kadrosunda yer alan Barış Atay, Arka Sıradakiler dizisinde canlandırdığı Saffet karakteriyle geniş kitlelere ismini duyurdu. 8 Mart 2013’te meslektaşı Beste Sultan Kasapoğulları ile nikah masasına oturdu. Yeditepe Üniversitesi Tiyatro bölümünü bitirdikten sonra, Kadir Has Üni. Sinema Tv bölümünde yüksek lisansını yapan Barış Atay ‘Eksik’ filmiyle yönetmen olarak ekranlarda yer aldı. Bir röportajında Eksi filminin konusunu anlatan Barış Atay, filmin çıkış noktasının kendi ailesi olduğunu ifade etmiş, 'Anne ve babanızın nasıl bir hikâyesi var?' sorusuna "Onlar '78 kuşağından iki genç. İkisi de 21 yaşındayken ben doğmuşum. Babam ben doğduğumda cezaevindeydi. Annem ise arandığı için yurtdışında, babasının yanında doğurdu beni. Annemin aranma kararı kalktıktan sonra birkaç kere gelip gittik ülkeye. Babam cezaevinden çıktı, askerlik filan derken yıl 1986 oldu. Altı yaşından başlayarak babamla yeni bir ilişki kurmaya başladım. Tabii çok zor hikâyeleri var, o zamanlar neredeyse her ailenin yaşadığı gibi. Bunlar sanırım küçük ama güçlü bir aile  

olmamızın temel faktörleri." şeklinde cevap vermişti.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER