Türkiye'nin İlk Şehir Hastanesi Mersin'de Açılıyor

Türkiye'nin İlk Şehir Hastanesi Mersin'de Açılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın benim hayalim dediği Şehir hastaneleri bazı illerde yavaş yavaş açılmaya başlıyor. Türkiye'nin ilk Şehir Hastanesi olma özelliğini taşıyan Mersin Şehir Hastanesi 3 Şubat Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımı ile birlikte halka hizmet vermek için açılacak.

SAĞLIK - 2017-02-02 23:06:49

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın benim hayalim dediği Şehir hastaneleri  bazı illerde yavaş yavaş açılmaya başlıyor. Türkiye'nin ilk Şehir Hastanesi olma özelliğini taşıyan Mersin Şehir Hastanesi 3 Şubat Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımı ile birlikte halka hizmet vermek için açılacak.


Türkiye'nin Şehir Hastanesi olacak olan Mersin Şehir Hastanesi yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başbakan Binali Yıldırım Sağlık Bakanı Recep Akdağ katılımları ile birlikte açılacak. Mersin şehir hastanesinin açılmasına bir gün kala Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile birlikte Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, şehre bir gün önceden gelerek bazı denetlemeler yaptı. yapımı 2013 yılında başlayan ve toplamda 300 süren Mersin Şehir Hastanesi toplam 1259 yataklı  olarak vatandaşlara hizmet verecek.

MERSİN HALKI DAVET EDİLDİ

Mersin Şehir Hastanesi'ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile birlikte 3 Şubat günü saat 14:30 sularında açılması planlanıyor. Mersin Şehir Hastanesi'nin açılış öncesinde Mersin'e gelen Kalkınma Bakanı Mersin Milletvekili Elvan ve Sağlık Bakanı Akdağ Mersin Valisi Özdemir Çakacak’ı ziyaretlerde bulundular. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, açılışa tüm Mersin'li vatandaşları davet etti.

BİR ÇOK KİŞİ DAVET EDİLDİ

Sağlık Bakanlığı Recep Akdağ, Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan'ın takvimindeki  görüşmelerinden dolayı bunları biz açılıştan 56 gün önce tespit edebildik ve  bunlara rağmen ise açılışa hem Kırgızistan, hem de Somali Sağlık Bakanları ile birlikte Pakistan'ın Pencap bölgesindeki Başbakan'ın yarınki Mersin Şehir Hastanesi açılışı davet ettiklerini dile getirdi.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER